Iva Natura

Hakkında

Ürünler

İletişim

Medya

Hakkında

     Iva Natura; Anadolu’nun el değmemiş, muhteşem doğasında yetişen, eşsiz güzellikteki doğal bitkilerinden elde edilen sertifikalı organik kozmetik ürünleri markasıdır.

 

     Iva Natura, Anadolu’nun yerleşimden uzak, korunaklı doğal ortamlarında yetiştirilmiş, bitki özleri ve yağları ile hazırlanır. Binlerce yıllık tarihi güzelliklerle beraber yetişen bitkiler tamamen Anadolu’ya özgüdür. Kimi bitki -40 derecelere kadar dayanıklılık göstermekteyken, kimi bitki +45 derecelere kadar dayanıklılık göstermektedir. Doğanın en saf suyu kaynağından çıktıktan sonra, bu suyu ilk içenler yine bu özel bitkilerdir. Bitkilerin büyük bölümü yüksek rakımlarda yetişmektedir. Çünkü en temiz havayı ve bol oksijeni bu yüksek rakımlı yerlerde bulurlar.  Anadolu’nun bu zengin özellikleri bitkiye eşsiz büyüme, kendini yenileme ve hayatta kalma yetisi verir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Iva Natura, sert ve mücadele gerektiren Anadolu’nun bu özelliklerine karşı, yıllarca dayanıklılıkla duran ve büyüyen bu özel bitkileri sizin için doğadan gelen güzelliğe döktü.  Iva Natura; Anadolu’nun enerjisini, bitkilerin zengin özelliklerini kullanarak; sizlere, gençlik, güzellik ve yıpratıcı şehir şartlarına karşı direnme gücü sağlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Iva Natura sizleri bu özel bitkilerle buluştururken, bitkilerin doğal güzelliklerini sizlere aktarabilmek için yapay maddeler kullanmamakta, son derece modern teknolojileri  kullanarak ve bütün üretim aşamalarını sıkı takip edip, denetlemektedir. Bitkilerin yetişme evresi, toplanma evresi, özlerinin elde edilmesi uluslararası organik sertifikalandırma firmaları tarafından garanti edilir ve denetimleri paralel yürütülür.  Iva Natura ürünleri, organik kozmetik üretim sertifikasına sahip, Laber Kimya tesislerinde sıkı denetim ve takip sistemi ile son derece modern şekilde üretilir. Bu sayede bitkiler doğal özelliklerini maksimum seviyede gösterirler.

 

     Iva Natura;  en yüksek uluslararası standartlara ulaşmış doğa dostu, güvenli ve etkili, sertifikalı organik kozmetiktir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Organik kozmetik ürünler doğaya ve canlılara saygılı şekilde, sağlık ve güzellik sağlayan kişisel bakım ürünleridir. Doğa dengesine saygılı ve doğal kaynakları en sağlıklı şekilde kullanma, sürdürebilme ve korunmasına katkıda bulunurlar. Bitkilerin yetiştirilme, toplanma ve sertifikalı işletmede kozmetik ürün haline gelmesine kadar ki bütün evreler uluslar arası sertifikasyon firmaları tarafından takip edilir.

 

Gerçek organik ürünlerde kullanılan bitki, yağ, ekstre, mineral ve üretilen organik ürünlerin üzerinde uluslar arası geçerliliği olan sertifikasyon firmalarına ait logo ve firmaya ait seri numarası vardır.

Organik Kozmetik Nedir?

&

Bir Kozmetik Ürününün Organik Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır ?

Iva Natura, GMP & ISO-22716 standartlarında üretim yapmaktadır.

Iva Natura,

Etko Cosmos Organic Sertifikası sahibidir.

Iva Natura'nın, Avrupa Birliği kozmetik düzenlemelerine uygun CPNP kaydı vardır.

Neden Organik Kozmetik Ürünler ?

‘’Organik Kozmetik’’ demek sadece içerisinde bitki özleri kullanılan ürün demek değildir. ‘’Organik kozmetik’’ organik tarım esaslarına göre yetiştirilmiş ve bu esaslara göre özleri çıkartılmış ve tüm bu süreçler sertifikalarla doğrulanmış bileşenlerden oluşur.  ‘’Organik kozmetik’’ ürünlerde tarımsal olmayan bileşenler limitlere ve özel şartlara bağlanmıştır. Bu şartları sağladığını belgelerle doğrulayamayan bileşen organik kozmetik bir üründe yer alamaz. Ayrıca ‘’Organik kozmetik’’ olarak bir ürünü tanımlamak için sadece bileşenler değil ürünün yapıldığı yer, üretimi gerçekleştiren ekip, üretim yerinde uygulanan kalite standartları bunları sağlayabilecek yeterlilikte olmalı ve belgelendirilebilir olmalıdır. Bir ürün bunları sağladığını uluslararası kabul gören bir kontrol ve belgelendirme kuruluşuna başvurup kendisini doğrularsa sertifikalanmış olur. ‘’Organik kozmetik’’ ibaresi kullanılan bir ürün bu sertifikaya sahipse doğrulanmış sertifikalı ve tüm dünya tarafından doğruluğu kabul edilen bir ürün olur.

 

‘’Organik Kozmetik’’ bir ürün şu bileşenleri içermediğini doğrulamalıdır : Alüminyum, Yapay Boyalar, DEA, MEA, TEA Dibutyl Phthalate,  Formaldehitler, Sentetik Aromalar, Isopropyl Alkol, Keratolytic Kimyasallar, Methylisothiazolinone, Parabenler, Parafin, Propylene Glycol, Sodium laureth sulfate, Toluene.

 

Sağlıklı bir kozmetik ürününün yapay kimyasal eklentilerden bağımsız olması gerekmektedir. Bir ürün organik olduğunu iddia ediyorsa dikkat etmek gerekir, küçük miktarlarda bitki özleri içerebilirler ama ürünün büyük kısmı petrol bazlıdır ve aldatıcı güzel kokularla doludur. Bunun yerine tamamen organik ürünlere geçmeyi düşünmelisiniz. IVA NATURA Organik Kozmetik sertifikalı ürünlerimiz Anadolu’nun temiz coğrafyasından toplanan bitkilerden çıkarılan özlerle üretilmiş olup, Uluslararası Cosmos Etko Organik ürün sertifikalandırma firması tarafından doğruluğu sertifikalandırılmıştır.

 

Sürdürülebilir bir yaşam sağlamayı kendine misyon edinmiş olan Iva Natura, doğaya ve çevreye saygılı ürünler üretmektedir. Organik tarımın devamlılığını sağlamak için organik üretim yapan köyler kurmaktadır. Sürdürülebilir yaşam gelecek nesillere daha iyi bir yaşam sunmak için çok önemlidir. Iva Natura ile geleceğimize sahip çıkabiliriz.

......................................................................................

 

 

......................................................................................

Hakkında

İletişim

Medya

Your SEO optimized title page contents
Yandex.Metrica